Právě se nacházíte: Zabloudil » Příběh k zamyšlení

Příběh k zamyšlení

Předmluva

Na jaře roku 2007 jsem oslavil šedesáté sedmé narozeniny.

Práce na plný úvazek v jedné sportovní organizaci, řízení vlastní firmy i sezónní vedení přírodního rekreačně sportovního areálu u rozsáhlého rybníka uprostřed hlubokých lesů České Kanady-to byl můj život.

Vzhledem k věku s bezvadnou tělesnou i duševní kondicí jsem kromě beznadějného ping-pongu s úřady šplhal po lanech i po stromech, jezdil na horském kole i na lodích, plaval v rybníku i v bazénu a to i mezi ledem, běhal na lyžích, létal v teplovzdušném balonu i tělesně pracoval na úpravách areálu. Přitom zdravotní potíže na nule a podle svého přesvědčení i v nedohlednu.

S jedinou svou „achilovou patou“ – vrozenou alergií na roztoče v prachu a ve zvířecí srsti, jsem se totiž již dávno naučil bezproblémově a přitom bez léčení žít vygumováním závadného prostředí ze svého okolí.

Ale pak přišel květen – ten můj sedmašedesátý! A s tím i náhodná preventivní lékařská prohlídka, neškodná cysta na levé ledvině, dva vředy na dvanácterníku a mlhavé podezření v játrech.

Mám fantazii – i trochu těch znalostí, a to nejen o našem uznávaném vědeckém chemicko-skalpelovém a ozařujícím lékařství. Jedna z těch alternativních metod doporučuje absolutním vyhladověním donutit tělo strávit vše nedůležité na úkor toho důležitého. Tedy hladovkou, po odbourání zásob tuku a části svalové hmoty, vyždímat živiny i z nepotřebných tkání, vzniklých pomocí přebytků „stavebního materiálu“ – živočišných bílkovin. A tak spalováním vředů, rakovinových nádorů a jiných patologických útvarů zajistit tlukot srdce, přiměřený dech, řečiště krve, činnost nervů…-tedy základní  funkce nutné k životu.

Toto byla ona teorie vyčtená z knihy MUDr. Vilmy Partykové HLADOVĚNÍM PRO ZDRAVÍ.

Nemám lékařské vzdělání, jsem původem historik, a tak mohu jen interpretovat myšlenky těch povolaných moudrých, které provázely lidstvo již od starověku. Tak např. že člověk nosí lékaře v sobě, jen mu je třeba pomoci …že co nevyléčí hlad, nevyléčí již nic …že krmí-li se nemocný, krmí tím svou nemoc …že každý přebytek je proti přírodě …že hlad je nejostřejší skalpel …apod.

A pokud v těchto myšlenkách nacházím reálnou možnost a logiku jsem schopen se s nimi ztotožnit, ať mají třeba i  šarlatánskou nálepku. Vždyť nakonec je snad i potřebné podívat se někdy na zdánlivě jasné a všeobecně přijímané postupy poněkud odlišným pohledem.

V brněnském Masarykovém onkologickém ústavu na Žlutém kopci chtěli ta divná nekompletně zachycená ložiska v játrech došetřit. Pochopil jsem, že pokud mám v játrech opravdu něco fatálního a přitom se nechci spoléhat jen na jedinou, tu uznávanou možnost záchrany, musím „šarlatánskou“ hladovku upřednostnit. Jinak chemoterapie zničí imunitu těla, na jejímž „vyhecování“ je tato metoda založena. Pochopitelně lékaři alternativní  metody nemilují. A tak i přes jejich varování jsem údajně musel naléhavě odcestovat do Kanady. Ale to již nevěděli, že ta naléhavost je v hladovění – a ta Kanada je Česká – Komáří louka, v katastru obce Nová Olešná u Strmilova. Vždyť jsem věděl, že pokud by „šarlatánství“ nezabralo, budu jejich nejsvědomitějším pacientem – i když opožděným o několik týdnů.

Uplynulo již šest let od onoho rozhodnutí nastoupit do pomyslného vlaku mojí dobrodružné „kanadské cesty“. Jak dnes velebím naplnění tohoto odhodlání. Jaké nepoznané kraje a tajuplné obzory od těch dob objevuji v sobě… S jakým narůstajícím úžasem obdivuji poodhalovanou moudrost velkolepé přírody, která stvořila i moje tělo. Vždyť ona zachycená ložiska v játrech jsou jen počátečním odvarem těch obnažovaných „ zázraků“, které tomuto tělu dokáže vnutit vůle.

Zde je můj příběh…

Kontakt

Rostislav Zabloudil
Lidická 4
Brno 602 00

tel./fax:
+420 545 575 504

E-mail:
rostislav@zabloudil.com

| Zabloudil | Projekty |

Copyright © Zabloudil 2012